Bolonja „okrenula“ Inter, 2 gola Lukića za Torino

Serie A 27. apr. 202222:23 > 22:31
Mario Carlini / Iguana Press/Getty Images

Bolonja je u sredu priredila iznenađenje Interu, a Atalanta i Torino odigrali su nerešeno u meču sa osam postignutih golova.

Fudbaleri Bolonje savladali su na svom terenu Inter rezultatom 2:1 u odloženom meču 20. kola Serije A.

Nakon samo tri minuta igre Inter je vodio golom Ivana Perišića, ali Bolonja je do izjednačenja došla u 28. minutu. Strelac je bio Marko Arnautović.

Povezano

Ekipa Siniše Mihajlovića do pobede je došla u 81. minutu kada je mrežu gostiju zatresao Sansone.

Inter je tako ostao na dva boda zaostatka za Milanom na drugom mestu na tabeli. Bolonja je 13. sa 42 boda.

Atalanta i Torino takođe su igrali odloženi meč 20. kola, a duel je zevršen rezultatom 4:4.

Poveo je Torino već u četvrtom minutu pogotkom Sanabrije, ali je Atalanta odgovorila duplo.

Izjadnačili su domaći u 18. minutu sa bele tačke preciznim udarcem Murijela, a u 23. minutu je za preokret pogodio De Run.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u prvom poluvremenu, a Torni je sa penala u 36. minutu došao do izjednačenja. Penal je precizno izveo reprezentativac Srbije Saša Lukić.

Lukić je bez greške izveo jedanaesterac i u 63. minutu, a na to se nadovezao i autogol Frojlera u 67. i Torino je imao dva gola prednosti.

Mario Pašalić je smanjio zaostatak domaćih u 78. minutu, a konačan rezultat postavljen je golom Murijela sa penala.

Bio je to četvrti penal na utakmici, po dva su dobila oba tima.

Atalanta je osma na tabeli sa 55 bodova, Torino na 11. mestu ima 44.