Bonući prvi put postigao dva gola i presudio Laciju

Serie A 20. nov. 202119:59 > 20:09
Leonardo Bonući, Federiko Kjeza
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Juventusa prekinuli su niz bez pobede u Seriji A i u derbiju 13. kola u Rimu su savladali Lacio rezultatom 2:0.

Povezane vesti

Oba pogotka za Staru damu postigao je kapiten Leonardo Bonući sa bele tačke. Reprezentativac Italije je prvi put u karijeri zabeležio dva gola u prvenstvu.

Stara dama je u Rim doputovala posle dva uzastopna poraza, uz remi, ali je odigrala pametno i zasluženo savladala Lacijale.

Iskusni defanzivac je prvi jedanaesterac realizovao u 23. minutu, dok je konačan rezultat postavio sedam minuta pre kraja duela na Olimpiku.

SofaScore

Lacio je imao više loptu u posedu (57-43 odsto), ali i samo jedan udarac u okvir gola, za razliku od Juvea koji je imao četiri.

Sergej Milinković-Savić je nosio kapitensku traku i odigrao je ceo meč.

Ekipa iz Torina se na petoj poziciji izjednačila sa Lacijom sa 21 bodom i u sledećem kolu će dočekati Atalantu. Rimljane očekuje gostovanje Napoliju, koji deli prvu poziciju sa Milanom sa 32 boda.