Braniocu trofeja dovoljno 40 minuta za polufinale

Serie A 28. jan. 202123:03
Emilio Andreoli, Getty Images Sport

Fudbaleri Napolija poslednji su polufinalisti Kupa Italije. Branilac trofeja u ovom takmičenju opravdao je ulogu favorita i na svom stadionu "Dijego Maradona" savladao Speciju 4:2.

Sve dileme oko pobednika domaćin je rešio u prvih 40 minuta. Tada je postigao sva četiri gola i bilo je jasno da će među četiri najbolja. Seriju golova otvorio je već u šestom minutu Kalidu Kulibali, koji je oštar centaršut Hisaja petom sproveo u mrežu. Na 2:0 povisio je Irving Lozano u 20. minutu.

Posle pola sata već je bilo 3:0. Strelac je bio Politano. Seriju golova za domaćina u 40. minutu zatvorio je makedonski reprezentativac Elif Elmas, koji je iskoristio sjajnu asistenciju Lorenca Insinjea.

Prirodno došlo je do opuštanja u redovima ekipe Đenara Gatuza i to su gosti iskoristili da ublaže debakl. U 70. minutu Đasi je smanjio na 4:1, a asistent kod tog gola Akampora upisao se u strelce tri minuta kasnije postigavši pogodak za konačnih 4:2.

Napoli će se u polufinalu sastati sa Atalantom, a prvi duel na programu je u Bergamu.