CR7 dva gola i asistencija, Juve ubedljiv

Serie A 3. jan 202122:52 4 komentara
Kristijano Ronaldo
Reuters/Massimo Pinca

Fudbaleri Juventusa u 2021. godinu ušli su ubedljivom pobedom protiv Udinezea koji su savladali rezultatom 4:1.

Već u 11. minutu poveo je Udineze, ali je gol De Pola poništen zbog igranja rukom nakon provere snimka.

Nakon pola sata igre Kristijano Ronaldo postigao je pogodak za vođstvo Juventusa, a samo je golman Huan Muso sprečio domaće da na odmor odu sa ubedljivijom prednošću.

Već na početku drugog poluvremena Ronaldo je asistirao Kijezi za vođstvo od 2:0, da bi u 52. minutu i Juventusu VAR poništio gol zbog igranja rukom.

U 70. minutu Ronaldo postiže novi pogodak za ubedljivo vođstvo nakon čega se samo nije znalo kako će izgledati konačan rezultat.

Udineze se nije predavao, napadao je i pogađao okvir gola da bi zatresao mrežu u 90. minutu preko Zegelara.

U trećem minutu nadoknade u strelce se upisao i Paolo Dibala za konačnih Juventus – Udineze 4:1.

Juventus na petom mestu na tabeli ima 27 bodova, deset manje od vodećeg Milana, uz utakmicu manje. Udineze je 13. sa 15 bodova i dva vezana poraza.