Dekiju ipak srećna bela tačka: Samp dobio penal rulet u kupu

Serie A 20. okt 202221:241 komentar
Dejan Stanković
xCristianoxMazzix/xSPPx

Sampdorija srpskog trenera Dejana Stankovića plasirala se u osminu finala Kupa Italije, pošto je posle boljeg izvođenja jedanaesteraca savladala Askoli.

Iako bi se možda moglo pomisliti da su Sampdoriji i Stankoviću prioritet borba za opstanak u Seriji A, stoga da mu nije stalo do guranja u kupu, to nije bio utisak u Đenovi. Sampdorija je povela već u 10. minutu golom Valerija Verea.

Ipak, u 33. minutu Askoli dolazi do izjednačenja. Strelac je Mikele Kolokolo. Pritiskala je Samp u drugom delu, ali nije uspela ekipa Dejana Stankovića da dođe do gola, pa se otišlo u produžetak.

A tamo Askoli dolazi do preokreta. Donati postiže gol u 110. minutu i najavljuje veliko iznenađenje. Ipak, to je sprečio iskusni strelac Kaputo u 118. minutu i izborio penale. Posle sigurne prve serije na obe strane Vilar je promašio penal za Sampdoriju i Askoli je bio u prednosti. U četvrtoj seriji promašuje Falasko, ali uzvraća Kaputo i Sampdorija i posle četiri serije ima prednost 3:2.

Vere je postigao gol u petoj seriji, a pre toga Đuričić u trećoj. A onda je Kaligara imao jedinstvenu priliku da golom obezbedi Askoliju prolaz. Međutim, nije iskoristio penal i krenulo se u dodatno raspucavanje. Penaldžije su bile sigurne, a onda su golmani morali da oldučuju. Nikita Kontini pogađa za Samdoriju, ali Garna ne za Askoli i Samp je ipak otišao među 16 najboljih.

Tamo Sampdoriju čeka meč protiv Fiorentine, opet u Đenovi. U osminu finala plasirao se i Kremoneze. Pobeđena je Modena 4:2 posle produžetka, pa će ekipa koja se ove sezone vratila u Seriju A igrati za četvrtfinale protiv Napolija na stadionu Dijego Armando Maradona. U osmini finala je i Bolonja, koja je minimalnim rezultatom pobedila Kaljari i u borbi za četvrtfinale dočekuje Lacio.