Dibala i Morata doneli pobedu Juveu, Srbima po bod u Veroni

Serie A 30. nov. 202122:45 > 22:48
FC Juventus s Argentinian forward Paulo Dybala Dibala
Foto Antonio Balasco via Guliver

Fudbaleri Juventusa pobedili su kao gosti ekipu Salernitane sa 2:0, dok su Verona i Kaljari igrali nerešeno 0:0 u mečevima 15. kola Serije A.

Fudbaleri torinske Stare dame prekinuli su niz od dva uzastopna poraza bez datog gola u svim takmičenjima (Čelsi 0:4 u Ligi šampiona i Atalanta 0:1 u Seriji A).

S druge strane, Salernitana je doživela četvrti poraz u poslednjih pet mečeva u Seriji A (Napoli 0:1, Lacio 0:3, Sampdorija 0:2, Kaljari 1:1) i ostala je na poslednjem mestu na tabeli.

Gosti iz Torina poveli su golom Paula Dibale u 21. minutu na dodavanje Kuluševskog.

Konačan rezultat postavio je Alvaro Morata u 70. minutu. Odlično je reagovao nakon centaršuta Bernardeskija i spretno poslao loptu kroz noge slovenačkom golmanu Vidu Belecu. Morata je samo četiri minuta ranije ušao u igru umesto Mojzea Kena.

Dibala je mogao do još jednog pogotka, ali je u poslednjim trenucima meča promašio penal, okliznuo se i poslao loptu visoko iznad gola. I pored tog promašaja on je najbolji strelac Juventusa ove sezone sa četiri pogotka u Seriji A.

U drugoj utakmici u terminu od 20.45 Helas Verona i Kaljari igrali su nerešeno 0:0. U startnoj postavi Verone bili su Darko Lazović i Ivan Ilić (zamenjen u 78. minutu), dok je na golu Kaljarija stajao Boris Radunović.

Ranije tokom dana sigurne pobede ostvarili su Fiorentina i Atalanta u mečevima u kojima su se istakli Dušan Vlahović i Mario Pašalić.