Dibala i Smoling pogodili za nove muke Intera

Serie A 1. okt 202220:40 0 komentara
AS Roma
xNderimxKacelix via Guliver

Derbi osmog kola italijanske Serije A igrao se na milanskom stadionu „Đuzepe Meaca“, a radovali su se gosti – Roma je posle preokreta pobedila Inter rezultatom 2:1 (1:1) i nanela drugi poraz zaredom ekipi koju vodi Simone Inzagi.

Posle ove pobede Roma je izbila na četvrtu poziciju sa 16 bodova – bio je ovo peti trijumf u šampionatu za sastav koji vodi Žoze Murinjo. Slavni Portugalac nije prisustvovao meču jer je bio suspendovan zbog crvenog kartona na prošloj utakmici, u kojoj je Roma igrala protiv Atalante. Budući da mu nje bio dozvoljen ulazak na stadion, trofejni stručnjak je duel posmatrao sa parkinga.

Serija A:

Inter je doživeo drugi uzastopni poraz, treći u poslednja četiri kola i evidentno je da se tim Simonea Inzagija, aktuelni vicešampion Italije, nalazi u krizi.

Delovalo je da će „Nerazuri“ zabeležiti dobar rezultat kada je gol u desetom minutu postigao Edin Džeko, ali ga je ubrzo potom poništio VAR. Ipak, Inter je uspeo da stigne do vođstva – u 30. minutu Federiko Dimarko pogađa posle asistencije Nikola Barele.

Ipak, do poluvremena „Vučica“ uspeva da dođe do izjednačenja – Paulo Dibala pogađa posle asistencije Leonarda Spinacole u 39. minutu. Argentinac nastavlja sa odličnim igrama od dolaska na „Olimpiko“, a ovo mu je bio četvrti pogodak u prvenstvu u tekućoj sezoni.

U 75. minutu sva tri boda Murinjovoj ekipi donosi engleski defanzivac Kris Smoling sjajnim pogotkom glavom – asistirao mu je Lorenco Pelegrini.

Što se tiče srpskih internacionalaca, Nemanja Matić odigrao je čitav meč za pobednika, dok je utakmicu na klupi Rimljana presedeo golman Mile Svilar. Na klupi Intera je sve vreme bio 17-godišnji čuvar mreže Aleksandar Stanković, sin legende kluba Dejana.

Džeko je odigrao ceo meč za Inter, a Inzagi i dalje ne može da računa na povređene Romelua Lukakua i Marcela Brozovića.

U sledećoj rundi Roma dočekuje Leće, a Inter gostuje Sasuolu. U međuvremenu Roma u Ligi Evrope igra protiv Betisa, a Inter u Ligi šampiona protiv Barselone.