Đenova bez preokreta: Kalinić doneo bod Veroni u nadoknadi

Serie A 25. sep. 202122:40 > 22:45
verona, Ivan Ilić, Darko Lazović
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Đenove i Verone podelili su bodove u meču šestog kola italijanske serije A. Duel na stadionu 'Luiđi Feris' završen je rezultatom 3:3.

Uzbudljiva utakmica zatvorila je subotnji program italijanskog šampionata. Vodila je Verona 2:0 do same završnice, da bi Đenova napravila preokret za samo devet minuta. Ipak u drugom minutu sudijske nadoknade Nikola Kalinić je postavio konačni rezultat.

Posle šest kola oba tima imaju isti učinak od pobede, dva remija, tri poraza i pet osvojenih bodova. Zbog bolje gol razlike Verona je na 14. mestu, dok je Đenova na 15.

Đovani Simeone je ispratio centaršut i glavom poslao loptu u gol Đenove već u osmom minutu utakmice.

Početkom drugog poluvremena Verona je duplirala prednost. Pošto je konsultovao VAR, sudija je pokazao na belu tačku u 48. minutu, a Nikola Maksimović dobio je žuti karton. Antonin Barak je bio precizan sa bele tačke i bilo je 2:0.

Ipak, sve se okrenulo u završnici meča. Pošto je Pavel Davidovic igrao rukom u kaznenom prostoru, dosuđen je penal za Đenovu u 77. minutu, a siguran izvođač bio je Domeniko Krišito. Isti igrač je pogodio za izjednačenje u 80.

Vođstvo domaćima doneo je Matia Destro samo pet minuta kasnije.

Ipak, ni tu nije bio kraj. U drugom minutu sudijske nadoknade Nikola Kalinić je postigao gol za podelu bodova.

Nikola Maksimović je u postavi Đenove bio do 54. minuta, dok je Goran Pandev na teren izašao u 46. Za Veronu je Ivan Ilić odigrao ceo meč, Danko Lazović je prešao na klupu u 46. minutu, dok je Nikola Kalinić dobio priliku od 66.