Đuričić „pocrveneo“ i pomogao rivalu: SPAL u 1/4 finalu Kupa

Serie A 14. jan. 202119:26 > 19:27
Alessandro Sabattini/Getty Images

Fudbaleri SPAL plasirali su se u četvrtfinale Kupa Italije pobedom nad Sasuolom na gostovanju rezultatom 2:0.

Drugoligaš je napravio svojevrsno iznenađenje u Ređo Emiliji golovima u drugom poluvremenu, a značajnu pomoć imao je u srpskom vezisti Filipu Đuričiću koji je u 47. minutu dobio direktan crveni karton zbog oštrog starta i ostavio domaćina sa desetoricom na terenu.

Brojčano nadmoćniji gosti vrlo brzo su iskoristili takav odnos snaga i pogocima Misirolija u 49. i Dikmana u 58. minutu došli do trijumfa.

Sasuolo je do isključenja Đuričića dominirao terenom Mapei stadiona, imao nekoliko sjajnih prilika u prvom poluvremenu, uključujući i Đuričićevu stativu, ali je na kraju završio kup takmičenje.

Protivnik SPAL u borbi za polufinale biće Juventus. Sve mečeve italijanskog Kupa pratite uz kanale Sport Kluba.