Dva crvena i remi u Rimu: Atalanta stigla Juventus

Serie A 22. apr. 202120:34 > 21:15
AS Roma's Henrikh Mkhitaryan in action with Atalanta's Jose Luis Palomino
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Rome i Atalante igrali su nerešeno 1:1 u pretposlednjem meču 32. kola Serije A.

Serija A

Atalanta je bila mnogo bolja u prvom delu utakmice i zasluženo povela u 26. minutu. Nakon nekoliko dobrih prilika mrežu Rome konačno je pogodio Ukrajinac Ruslan Malinovski na asistenciju Robina Gosensa. Bio je to peti pogodak u sezoni bivšeg fudbalera belgijskog Genka.

Gosti iz Bergama su nastavili sa napadima i u drugom delu utakmice. Najbolju priliku propustio je Kolumbijac Luis Murijel, koji je nakon sat vremena igre zamenio slovenačkog internacionalca Josipa Iličića.

I kako to obično biva, kad jedan tim ne iskoristi prilike, usledi kazna. Najpre je u 69. minutu drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Robin Gosins i Atalanta je morala da nastavi meč sa igračem manje. Samo šest minuta kasnije prazninu na sredini terena gostiju iskoristio je Brajan Kristante. Poveo je loptu i sa nekih 30 metara snažnim i preciznim udarcem iznenadio golmana Pjerluiđija Golonija. Bio je to Romin prvi udarac u okvir gola Atalante. Tek u 75. minutu…

Hrabra Atalanta zaslužila pobedu

Uprkos činjenici da je ostala sa igračem manje, Atalanta je hrabro nastavila da napada. Upravo je Muriel imao još nekoliko pokušaja. S druge strane, Roma je koristila brojčanu prednost i opasno pretila. Odličnu priliku u poslednjim trenucima imao je rezervni igrač Brazilac Bruno Peres.

U samoj završnici u 95. minutu i domaći tim je dobio crveni karton, tačnije Brazilac Ibanjez, ali se rezultat do kraja meča nije menjao – 1:1.

Atalanta se nakon ovog remija izjednačila sa Juventusom na trećoj i četvrtoj poziciji. Oba tima imaju po 65 bodova, jedan manje od Milana na drugom mestu. Prvi je Inter sa 76. Roma je sedma sa 55 poena.

U poslednjem meču 32. kola sastaju se Napoli i Lacio.