Dva gola Imobilea, SMS asistent: Fenjeraš triput kapitulirao

Serie A 15. jan 202220:09 > 20:28 0 komentara
Sergej Milinković-Savić
Alessandro Garofalo/LaPresse via AP via Guliver

Fudbaleri rimskog Lacija vratili su se na pobednički put – posle dva meča bez trijumfa u Seriji A u subotu su u okviru 22. kola stigli porazili Salernitanu, poslednjeplasirani tim tabele rezultatom 3:0 (2:0) na gostovanju u Kampaniji. Asistent kod jednog kod pogodaka bio je i vezista srpske reprezentacije Sergej Milinković-Savić.

Posle ove pobede ekipa Mauricija Sarija ima 35 bodova, što im je dovoljno za šesto mesto tabele. Salernitana je i dalje poslednja na tabeli sa 11 bodova.

Serija A:

Nebeskoplavima je vođstvo od 2:0 već na startu doneo Ćiro Imobile – napadač je postigao golove u sedmom i desetom minutu. Kod prvog mu je asistirao Milinković-Savić, a kod drugog iskusni Španac Pedro. Imobile je na taj način stigao do 17. gola u šampionatu i na vrhu liste strelaca pretekao srpskog ofanzivca Dušana Vlahovića.

Lacio je bio dominantan rival i do kraja meča je preko Manuela Lacarija u 66. minutu stigao do konačnih 3:0, a asitent mu je tom prilikom bio Brazilac Felipe Anderson.

U pobedničkoj ekipi do 59. minuta je kao starter igrao crnogorski reprezentativac Adam Marušić.

U narednom kolu Lacio će 22. januara dočekati Atalantu, dok će ekipa iz Salerna u lokalnom derbiju na stadionu „Dijego Armando Maradona“ gostovati Napoliju.