Dva gola Pašalića u ubedljivoj pobedi Atalante

Serie A 20. nov. 202116:55 > 17:00
Emilio Andreoli, Getty Images

Fudbaleri Atalante ostvarili su ubedljivu pobedu u 13. kolu italijanske Serije A, pošto su na svom terenu savladali Speciju sa 5:2. Dva gola za tim iz Bergama postigao je hrvatski fudbaler Mario Pašalić.

Atalanta je upisala drugu uzastopnu pobedu u prvenstvu. I to posle preokreta.

Poveli su gosti u 11. minutu, kada se u strelce upisao M’Bala Nzola, koji je pokupio odbijenu loptu i poslao je u mrežu.

Brzo je stigao odgovor domaćih. U 18. minutu je za izjednačenje pogodio Mario Pašalić.

Napadala je Atalanta u nastavku. Pogrešili su gosti u 35. minutu, pa je Jakopo Sala odigrao rukom. Uz konsultaciju VAR, sudija je odlučio da pokaže na belu tačku. Duvan Zapata je izveo kazneni udarac, ali je Ivan Provedel odbranio. Ipak, sudija je ustanovio da nije bilo sve po pravilima, te da penal treba ponovo izvesti. Iz ‘popravnog’ je Zapata bio daleko sigurniji.

Već do kraja poluvremena je bilo 3:1. Pašalić je u 41. minutu postigao svoj drugi gol na utakmici, četvrti u prvenstvu ove sezone.

Uzbudljivo je bilo u završnici meča. U 83. minutu je Luis Muriel pogodio za 4:1, posle asistencije Pašalića. Samo šest minuta kasnije, Ruslan Malinovski je ponovo zatresao mrežu Specije.

Poraz gostiju ublažio je Nzola svojim drugim golom na meču, u drugom minutu sudijske nadoknade.

Atalanta je četvrta na tabeli sa 25 bodova. Specija je na 16. poziciji sa 11 bodova.