Džeko za preokret Intera u Firenci, Sasuolo pao u Bergamu

Serie A 21. sep. 202122:50 > 22:511 komentar
Edin Džeko
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Odigrana su još dva susreta petog kola Serije A. Aktuelni šampion Inter slavio je u Firenci protiv Fiorentine 3:1, dok je Atalanta na svom terenu bila bolja od Sasuola 2:1.

U Firenci su imali velike nade povodom ovog meča. Već su Ljubičasti vezali tri pobede i da su pobedili Inter našli bi se na deobi prvog mesta. I sve je lepo krenulo a kulminacija euforije došla je u 23. minutu kada je Sotil iskoristio asistenciju Gonzalesa za vođstvo domaćina.

Na poluvreme se otišlo rezultatom 1:0 za Fiorentinu. Ali iako je Konte otišao, nije otišao karakter Intera iz prošle sezone. Za samo tri minuta neroazuri došli su do preokreta. U 52. minutu Darmijan je na još jednu asistenciju Barele ove sezone doneo izjednačenje, dok je u 55. Džeko iskoristio centaršut Čalhanolua i glavom zatresao mežu. Konačnih 3:1 postavio je Ivan Perišić u 87. minutu. Kod Fiorentine svih 90 minuta odigrali su Nikola Milenkovićć i Dušan Vlahović.

Inter se sada izdvojio na prvom mestu sa 13 bodova, jednim više od Napolija, tri od Milana, ali od oba ima po utakmicu više. Fiorentina je pala na šesto mesto sa devet bodova.

Mnogi vole da kažu da se pobednička taktika Italije kreirala godinama u Bergamu i Sasuolu. Upravo su Atalanta i Sasuolo igrali toliko čekan međusobni duel, a Boginja je odigrala verovatno najbolji meč ove sezone i slavila 2:1. Povela je 2:0 golovima Gosensa u trećem i Zapakoste u 37. minutu. Konačnih 2:1 postavio je Domeniko Berardi u 44. minutu. Atalanta je na deobi trećeg mesta sa Milanom, pošto oba tima imaju po 10 bodova, ali Atalanta i utakmicu više. Sasuolo je 13. sa četiri boda.