Džeko za slavlje Rome, Napoli i Atalanta ubedljivi

Serie A 3. jan 202116:55 > 16:57 0 komentara
Paolo Bruno, Getty Images Sport

Fudbaleri Rome pobedili su Sampdoriju na svom terenu u 15. kolu Serije A rezultatom 1:0 i zadržali treću poziciju na tabeli. Napoli se popeo na četvrtu slavljem protiv Kaljarija na strani 4:1, dok je Atalanta kao domaćin ubedljivo savladala Sasuolo sa 5:1.

Jedini strelac za Vučicu u Rimu bio je Edin Džeko u 73. minutu na asistenciju Rika Karsdorpa.

Bosanskohercegovačkom napadaču to je sedmi pogodak u sezoni i zajedno sa Henrihom Mihtarjanom i Žordanom Veretuom prvi je strelac tima.

Roma na trećoj poziciji ima 30 bodova, šest manje od lidera Intera, a četiri od drugoplasiranog Milana, koji ima i meč manje. Sampdorija je 11. sa 17.

Povezane vesti

Napoli nije imao problema na Sardiniji sa Kaljarijem (4:1). Pogocima Pjotra Zijelinskog u 25. i 62, Irvinga Losana u 74. i Lorenca Insinjea iz penala u 86. ekipa Đenara Gatuza ostvarila je rutinski trijumf.

Jedini strelac za domaćina bio je Žoao Pedro u 60. minutu. Kaljari je od 65. igrao sa desetoricom zbog isključenja Likojanisa.

Napolitanci sa 28 bodova zauzimaju četvrto mesto. Kaljari je 15. sa 14.

Atalanta je u Bergamu bila prejaka za Sasuolo (5:1). Zapata u 11. i 49, Pesina u 45, Gosens u 57. i Murijel u 68. pogađali su mrežu gostiju za koje je počasni gol dao Kirikeš u 75. minutu. Boginja provincije šesta je na tabeli sa 25 poena, a Sasuolo je sada peti sa 26.

Bolonja, Siniše Mihajlovića, remizirala je na strani sa Fiorentinom bez golova. Lacio je osvojio samo bod u Đenovi (1:1). Imobile je u 15. iz jedanesterca doveo Nebeskoplave u prednost, ali je Destro u 58. postavio konačan rezultat.

Torino je golovima Singoa u osmom, Ica u 88. i Gojaka u 90+5. savladao Parmu na gostovanju (3:0), dok je Verona bila uspešna u Speciji slavivši sa 1:0 zahvaljujući Zakanjiju.