Ejbraham obradovao Murinja: Minimalac Rome

Serie A 23. sep. 202122:40 > 23:45
Federico Proietti/DPPI/Icon Sportswire

Fudbaleri Rome savladali su Udineze na Olimpiku sa 1:0 u petom kolu Serije A i upisali četvrti trijumf u prvenstvu.

Posle tri pobede na startu, Vučica je poražena od Verone u prošlom kolu, ali se sada vratila na trijumfalnu stazu i popela na četvrto mesto sa 12 bodova, tri manje od lidera Napolija, a po jedan od Intera i Milana.

Najveće zasluge idu engleskom napadaču Temiju Ejbrahamu, strelcu pobedonosnog gola u 36. minutu.

Iskoristio je doskorašnji špic Čelsija odličan prodor i asistenciju Rikarda Kaldifiorija, te sa peterca pogodio praznu mrežu za slavlje ekipe Žozea Murinja i dobro raspoloženje pred derbi Rima protiv Lacija u sledećoj rundi.

Deo tog meča neće biti kapiten Rome Lorenco Pelegrini zbog crvenog kartona u 90. minutu.