Ejbraham rekordima doneo pobedu Rome protiv Lacija

Serie A 20. mar 202220:00 0 komentara
Tejmi Ejbraham
Giuseppe Maffia/Guliver image

Roma je zabeležila pobedu u "Derby dellla Capitale" protiv Lacija 3:0, na krilima sjajnog engleskog napadača.

Žoze Murinjo može da uknjiži još jednu recku kada su u pitanju veliki gradski derbiji u kojima je vodio svoje ekipe do pobeda. Posle londonskog, milanskog, madridskog, mančesterskog na red je došao i rimski derbi. Posle jesenjeg poraza od Lacija 3:2 dug je došao na naplatu i Roma je sada slavila 3:0.

povezano

Junak trijumfa Vučice bio je čovek na čijem dolasku je upravo insistirao gospodin Specijalni. Tejmi Ejbraham postigao je prva dva gola i time trasirao veliku pobedu svog tima.

Prvi gol engleski napadač je postigao posle 56 sekundi, što je najbrži gol u rimskim derbijima ikada. On se našao na pravom mestu pošto je Pelegrini iz kornera pogodio prečku. To mu je ujedno bio i 22. gol u ovoj sezoni, što je najveći broj golova jednog igrača Rome u debitantskoj sezoni i time je prevazišao takve legende kao što su Gabrijel Batistuta ili Vinćenco Montela.

Drugi gol postigao je u 22. minutu. Konačnih 3:0 postavio je Lorenco Pelegrini u 40. minutu. Lacio je bio u nastavku nemoćan da postigne makar počasni gol, tako da je Roma došla do zaslužene pobede i nastavila poteru za plasman u Ligu šampiona. Neće joj biti lako jer Juventus beži osam bodova, ali Murinjo je pokazao daje čovek koji se bori do kraja.