Ejbraham za „murinjovsku“ pobedu Vučice

Serie A 28. nov. 202120:02 > 20:03
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Rome pobedili su Torino kod kuće 1:0 u 14. kolu Serije A i upisali drugi uzastopni trijumf, posle isto toliko poraza zaredom.

Temi Ejbraham doneo je slavlje ekipi Žozea Murinja u 32. minutu meča na Olimpiku. Engleski napadač je iskoristio asistenciju Henriha Mhitarjana i preciznim udarcem matirao Vanju Milinković-Savića za četvrti pogodak u novom klubu.

Mogao je doskorašnji špic Čelsija lako i do petog gola, ali je u finišu poluvremena Milinković-Savić izašao kao pobednik.

Vučica je u drugom poluvremenu potpuno prepustila loptu Bikovima, koji su imali čak 71 odsto poseda. Ipak, „murinjovska“ odbrana sačuvala je mrežu i donela tri boda Rimljanima.

Roma je peta na tabeli sa 25 bodova, tri manje od četvrtoplasirane Atalante. Torino je 13. sa 17 poena.