Evrogol Kaseresa i drama u finišu za prvu pobedu Kaljarija

Serie A 17. okt 202114:32 0 komentara
Kaseres Soccer, serie a match , SS Lazio v Cagliari Martin Caceres of Cagliari during the Serie A match between SS Lazio v Cagliari Kaljari
Imago Images/Emmefoto

Fudbaleri Kaljarija pobedili su ekipu Sampdorije sa 3:1 u prvoj utakmici nedeljnog programa Serije A.

Domaći tim poveo je već u četvrtom minutu golom Brazilca Žoaoa Pedra, da bi duplirao prednost zahvaljujući efektnom pogotku urugvajskog veterana Hosea Martina Kaseresa. Nekadašnji fudbaler Barselone, Juventusa, Sevilje, Verone, Lacija i Fiorenitne šutirao je u 74. minutu sa ivice šesnaesterca, lopta je na putu do gola zakačila jednog defanzivca gostiju i završila pod prečku gola golmana Sampdorije.

Osam minuta pre kraja gosti iz Đenove uspeli su da smanje prednost Kaljarija preko Norvežanina Mortena Torsbija, a zatim u finišu meča i propuste nekoliko priilka da stignu do izjednačenja.

I kako to obično biva, kad jedan tim ne iskoristi svoje šanse, sledi kazna. U sudujskoj nadoknadi vremena  Brazilac Žoao Pedro novim pogotkom postavlja konačan rezultat – 3:1.

Kaljari je pre ovog meča bio poslednji na tabeli i jedini u elitnom italijanskom rangu bez pobede ove sezone.