Fiorentina pobedila Romu u uzbudljivoj borbi za Evropu

Giacomo Bonaventura of ACF Fiorentina celebrates scoring first goal during the Serie A match between ACF Fiorentina and AS Roma on May 9, 2022 in Florence, Italy. ACF Fiorentina v AS Roma - Serie A Giacomo Bonaventura of ACF Fiorentina celebrates scoring first goal during the Serie
Giuseppe Maffia via Guliver image

Fudbaleri Fiorentine pobedili su tim Rome sa 2:0 u poslednjoj utakmici 36. kola italijanske Serije A.

Serija A

Ljubičasti su ovaj meč dočekali u lošoj formi, nakon četiri uzastopna poraza i ispadanja iz polufinala Kupa Italije. Ali iskoristili su „opijenost“ rivala nakon velikog slavlja u prošli četvrtak i plasmana Murinjovog tima u finale UEFA Lige konferencije.

Domaća ekipa povela je već u petom minutu nakon što je posle samo minut i po Argentinac Nikolas Gonzales oboren u šesnaestercu Rome (prekršaj je napravio Holanđanin Karsdorp). Iz VAR sobe je signalizirano sudiji Marku Gvidi da pogleda snimak nakon čega je on pokazao na belu tačku.

Najstrožu kaznu izveo je upravo Gonzales i sutinski matirao Ruija Patrisija.

Samo šest minuta kasnije već je bilo 2:0. Strelac je nakon individualne akcije bio Đakomo Bonaventuara (na slici).

Ceo meč za domaći tim odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković, u finišu utakmica zaigrao je Aleksa Terzić, dok je Matija Nastasić ostao na klupi Ljubičastih.

Nakon ove pobede Fiorentina se izjednačila po broju bodova sa Romom i Atalantom na pozicijama od šest do osam. Ovi timovi zajedno sa Lacijom bore se za plasman u Ligu Evrope i Ligu konferencije naredne sezone.

U narednom pretposlednjem kolu Fiorentina gostuje Sampdoriji, dok Roma dočekuje ekipu Venecije.