Fiorentina se zaletela, Lazovićeva Verona i dalje u problemu

Serie A 12. mar 202317:11 0 komentara
Nikola Milenković
Image ID: 393762338 via Guliver

U nedelju od 16 časova na programu su bile dve utakmice 26. kola italijanske Serije A – Fiorentina je savladala Kremoneze u gostima rezultatom 2:0 (1:0), dok je Verona na domaćem terenu remizirala 1:1 (0:0) sa Moncom.

Fiornetina je slavila na stadionu “Đovani Zini” protiv Kremonezea i došla do treće prvenstvene pobede zaredom.

Serija A:

Prvi gol za pobednika postigao je Rolando Mandragora u 27. minutu na asistenciju Žonatana Ikona. U 50. minutu Mandragora je bio asistent, a gol je postigao Brazilac Artur Kabral

Čitavu utakmicu u ljubičastom dresu odigrao je štoper srpske reprezentacije Nikola Milenković, a od 68. minuta u igri je bio i Luka Jović. Aleksa Terzić je zbog povrede bio van tima u ovom meču.

Posle treće pobede zaredom “Viola” je 11. sa 34 boda, a u narednom kolu dočekuje Leće. Kremoneze je poslednji na tabeli sa 12 bodova, čak 12 manje od Specije, koja je prva “iznad crte”.

Verona je na svom stadionu “Mark’Antonio Bentegodi” remizirala 1:1 (0:0) sa Moncom, a ekipa koju vodi Marko Zafaroni nalazi se u velikim problemima pred odlučujuće borbe za opstanak u eliti.

Bio je ovo četvrti vezani meč bez pobede za Veronu, koja je sada 18. sa 19 bodova, pet manje od Specije koja se nalazi u sigurnoj zoni.

Poveo je domaćin preko Simeonea Verdija u 51. minutu, a četiri minuta kasnije izjednačio je Stefano Sensi.

Srpski reprezentativac Darko Lazović odigrao je čitav meč u ekipi Verone.

U narednoj rundi Verona gostuje Sampdoriji u derbiju začelja, dok će Monca ugostiti poslednjeplasirani Kremoneze.