Fiorentina u seriji, pala i Đenova

Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine pokazali su da se nalaze u odličnoj formi, pošto su vezali i treću pobedu u Seriji A, ovog puta u gostima protiv Đenove 2:1.

Posle nekoliko godina tavorenja pri samom dnu karavana, ekipa iz Firence pokazala je da je ovo sada znatno ozbiljnija priča. Posle startnog poraza u Rimu od Rome vezali su Ljubičasti tri pobede, od čega poslednju protiv Đenove u gostima.

Ne samo da su pobedili, već su gosti dominirali čitavim tokom utakmice. A nagrada je usledila u 60. minutu, kada je Saponara zatresao mrežu na asistenciju iskusnog Đakoma Bonaventure. Popularni Džek sjajnu partiju krunisao je i golom u 89. minutu kojim je potvrdio pobedu i nova tri boda. Ipak, Đenova je stigla da postigne počasni gol, pošto je u osmom minutu nadoknade Domeniko Krišito bio siguran sa penala. Za Ljubičaste je 81 minut na terenu proveo Dušan Vlahović, dok su Nikola Milenković, Matija Nastasić i Aleksa Terzić presedeli čitavu utakmicu na klupi.

Sa ova tri boda Fiorentina se poravnala na čelu tabele sa Romom, Milanom i Napolijem, sa po devet bodova, ali ima i utakmicu više. Đenova je 14. sa tri boda.