Fiorentini bodovi, Mihina Bolonja nije izdržala sa 10 igrača

Serie A 13. mar 202214:29 > 14:31 0 komentara
Fiorentina Bolonja Bologna Italy Soccer Serie A Juan Luca Sacchi shows the red card to Bologna's Kevin Bonifazi during the Serie A soccer match at Artemio Franchi stadium in Florence, Italy, Sunday March 13, 2022.
Massimo Paolone/LaPresse via AP via Guliver

Fudbaleri Fiorentine pobedio su kao domaćini tim Bolonje sa 1:0 u prvoj utakmici nedeljnog programa 29. kola italijanske Serije A.

Serija A

Jedini gol na stadionu „Artemio Franki“ postigao je Urugvajac Lukas Toreira u 73. minutu. Bio je to prvi pogodak ove sezone za bivšeg fudbalera Arsenala, Atletiko Madrida i Sampdorije.

Asistencija je upisana Geatanu Kastroviliju.

Ceo meč za pobednički tim odigrao je srpski reprezentativac Nikola Milenković, Aleksa Terzić je u igru ušao u drugom poluvremenu dok je Matija Nastasić bio među rezervnim igračima.

Na suprotnoj strani, Ekipa Siniše Mihajlovića je čitavo drugo poluvreme imala igrača manje pošto je u 41. minutu drugi žuti odnosno crveni karton dobio defanzivac Kevin Bonifaci.

Nakon ove pobede Fiorentina je osma na tabeli sa 46 bodova i nastavlja borbu za izlazak u Evropu, dok je Bolonja na 12. poziciji sa 33 boda.