Gol i asistencija Vlahovića u pobedi Juventusa

Serie A 20. mar 202216:52 > 17:16 5 komentara
Dibala Vlahović
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

Srpski napadač Dušan Vlahović odigrao je izvrstan meč u pobedi svog Juventusa nad Salernitanom 2:0 (2:0) u 30. kolu Serije A, pošto je upisao po gol i asistenciju.

Već posle pola sata je Vlahović upisao gol i asistenciju. Prvo je u petom minutu bio deo izvrsne timske akcije, poslužio je Paula Dibalu, koji posle lažnjaka levom nogom dovodi Staru damu u vođstvo.

Zatim, u 29. minutu, Vlahović je bio najviši u skoku i glavom je zatresao mrežu posle ubacivanja De Šilja sa desne strane.

Vlahović je sada ponovo na vrhu liste strelaca Serije A, sa 21 golom deli prvo mesto sa Čirom Imobileom.

Gosti su tražili jedanaesterac u 54. minutu zbog igranja rukom Ruganija, imali i šansu preko Đurića, ali nisu uspeli da smanje rezultat.

S druge strane, i De Liht je imao priliku da definitivno reši meč, a Vlahović je glavom sa desetak metara šutirao glavom preko gola u 73. minutu.

Sofa Score

U sledećem kolu Juventus dočekuje Inter 3. aprila i eventualnom pobedom bi se potpuno uključio u borbu za titulu. Sada Stara dama ima 59 bodova na četvrtoj poziciji, jedan manje i meč više od trećeplasiranog Intera, a Salernitana je na dnu sa 16 bodova.

U drugom meču u istom terminu, Empoli i Verona su remizirali 1:1. Domaći su poveli preko Di Frančeska u 26. minutu, a izjednačio je Kanćelijeri u 71. minutu, šest minuta nakon što je Đovani Simeone promašio penal.

Empoli je 13. na tabeli sa 33 boda, dok je Verona 10. sa 42.