Gol Lazara Samardžića za prvi poraz Rome

Serie A 4. sep 202222:39 0 komentara
Lazar Samardžić
REUTERS/Jennifer Lorenzini

Roma više nije neporažena u Seriji A. Rimski tim je poražen na Dačija Areni od Udinezea 4:0.

Avgust iz snova se završio za Romu. Tri pobede iz prva četiri meča donela su lidersko mesto na tabeli, Žozeu Murinju zvanje trenera meseca, a navijačima snove o Skudetu. Ne može se reći da su oni posle Udina raspršeni, ali svakako da se Vučica malo spustila na zemlju.

A prizemljila ju je ekipa koja igra u odličnoj formi. Posle startnog poraza od Milana u kojem je Udineze mučio šampiona, na naredna četiri meča ostvario je tri pobede i sada se nalazi bodovno poravnati sa Romom, sa samo bodom manje od ekipa u vrhu.

Zebre su povele već u petom minutu, a strelac je bio Judogi. Držala se Roma do 56. minuta, a onda je momak koji je prošao mlađe reprezentativne selekcije Nemačke, a sada interesantan selektoru Srbije Dragana Stojkoviću, Lazar Samardžić povisio na 2:0. Doduše, imao je i puno sreće, jer je šutirao pravo u golmana Ruija Patrisija, ali je Portugalac kardinalno pogrešio i primio pomalo komičan gol.

Igra Rome se od tada raspala, pa su to iskoristili domaći da ostvare izuzetno ubedljivu pobedu. Perejra je u 75. minutu povisio na 3:0, a slovenački internacionalac Sandi Lovrič postavio konačnih 4:0 golom u 82. minutu.