Gol Vlahovića u pobedi Fiorentine nad „fenjerašem“

Fudbal 23. jan 202122:44 0 komentara
Gabriele Maltinti/Getty Images

Fudbaleri Fiorentine sa 2:1 su savladali ekipu Krotonea u 19. kolu italijanske Serije A.

Domaći su bolje počeli meč u Firenci, pa su poveli u 20. minutu. U strelce se upisao Đakomo Bonaventura.

Napadala je Fiorentina u nastavku, što je rezultiralo novim golom u 32. minutu. Posle asistencije Frenka Riberija, pogodak je postigao Dušan Vlahović. Bio je to sedmi gol srpskog fudbalera u Seriji A ove sezone.

Gosti su u drugom delu utakmice nastojali da nametnu svoj ritam, imali su više vremena loptu u posedu. U 66. minutu su smanjili zaostatak na 2:1. Simi je glavom poslao loptu u gol rivala. Na taj način je postavljen i konačni rezultat.

Za pobednički tim Nikola Milenković je odigrao ceo meč, dok je Dušan Vlahović zamenjen u 69. minutu. Na drugoj strani, Miloš Vulić je na terenu bio do 60. minuta.

Fiorentina je ostvarila petu pobedu u sezoni i sa 21 bodom nalazi se na 12. mestu u poretku. Krotone je poražen 13. put i na začelju je tabele.