Gol Vlahovića za bod Viole, goleada u Napulju, pobeda Lacija

Fudbal 3. apr. 202117:05 > 17:15
Dušan Vlahović
AP Photo/Salvatore Laporta

Ekipe Atalante, Napolija i Lacija opravdale su ulogu favorita u mečevima 29. kola italijanske Serije A. Dušan Vlahović doneo je bod Fiorentini na gostovanju Đenovi.

Duel između Đenove i Fiorentine završen je bez pobednika – 1:1.

Domaći su poveli već u 13. minutu, kada se u strelce upisao Matija Destro. Već u 23. je Fiorentina došla do izjednačenja i to preko Dušana Vlahovića. Srpski fudbaler je postigao 13. gol u Seriji A ove sezone.

Od 52. minuta su gosti igrali sa igračem manje, pošto je direktan crveni karton dobio Frenk Riberi. Ipak, uspela je Fiorentina da sačuva gol i osvoji bod.

Đenova je 13. na tabeli sa 32 boda, Fiorentina je na 14. mestu sa 30.

Atalanta je ostvarila treću uzastopnu pobedu u prvenstvu, pošto je na svom terenu savladala Udineze 3:2.

Murjel je doneo timu iz Bergama prednost od 2:0 golovima u 19. i 43. minutu. Ipak, u završnici prvog dela utakmice gosti su smanjili zaostatak zahvaljujući golu Perejre.

Na 3:1 povećao je Zapata u 61. minutu, dok je konačni rezultat postavio Larsen u 71.

Atalanta je treća na tabeli sa 58 bodova, dva manje od drugoplasiranog Milana i sedam od lidera Intera. Udineze je posle drugog uzastopnog poraza na 12. mestu sa 33. boda.

Čak sedam golova viđeno je u Napulju, gde je Napoli sa 4:3 savladao ekipu Krotonea.

Brzo je ekipa Đenara Gatuza povela 2:0 – Insinje je pogodio u 19, a Osimhen u 22. minutu. Brzo je stigao i odgovor gostiju – Simi je u 25. smanjio na 2:1.

Do kraja prvog dela utakmice Napoli je povećao prednost, posle pogotka Mertensa u 34. minutu.

Drugo poluvreme je obeležio gostujući tim. Golovima Simija (48. minut) i Mesijasa (59. minut), Krotone je izjendačio na 3:3.

Trijumf Napoliju doneo je Di Lorenco, koji se u strelce upisao u 72. minutu.

Napoli je ostvario četvrtu pobedu u nizu i sa 56 bodova je četvrti na tabeli. Krotone je na začelju tabele sa 15.

Lacio je savladao Speciju na ‘Olimpiku’ sa 2:1.

Poveo je domaći tim preko Lacarija u 56. minutu. Izjednačenje gostima doneo je u 73. minutu Verde, koji je u igru ušao samo nekoliko sekundi ranije.

Da sva tri boda ostanu u Rimu pobeinuo se Felipe Kaisedo, koji je pogodio iz penala u 89. minutu. Penal je dosuđen pošto je jedan od igrača Specije igrao rukom u kaznenom prostoru.

U završnici meča domaći su ostali bez dvojice igrača, pošto su iz igre isključeni Lacari i Korea.

Lacio je šesti u poretku sa 52 boda, Specija je 16. sa 29.

Duel između Sasuola i Rome završen je bez pobednika 2:2.

Poveli su Rimljani u 26. minutu, kada je Pelegrini pogodio sa bele tačke. Na asistenciju Đuričića, Traore je doneo izjednačenje domaćima u 57. minutu. Novu prednost gostima doneo Peres u 69, da bi konačni rezultat postavio Raspadori u 86.

Roma je sedma na tabeli sa 51 bodom, dok je Sasuolo na devetoj poziciji sa 40.

Zahvaljujući golovima Baraka u 54. minutu i Lasanje u 99. Verona je savladala Kaljari 2:0.

Trener pobedničkog tima Ivica Jurić isključen je u 90. minutu.

Na taj način je Verona prekinula niz od tri poraza i sada je osma na tabeli sa 41 bodom. Kaljari je na 18. poziciji sa 22.

Benevento i Parma su podelili bodove, pošto su odigrali 2:2. Benevento je 15. na tabeli sa 30 bodova, Parma je 19. sa 20.