Golčina iz slobodnjaka: Vlahović potvrdio pobedu Fiorentine

Serie A 24. okt 202116:55 > 17:10 1 komentar
Imago Sports

Fudbaleri Fiorentine savladali su na svom terenu Kaljari sa 3:0 u devetom kolu italijanske Serije A. Verona je kao domaćin bila bolja od Lacija 3:1.

Fiorentina je prekinula niz od dva poraza i zabeležila je ubedljivu pobedu nad Kaljarijem.

Poveleli su domaći u 22. minutu, kada je precizan sa bele tačke bio Kristijano Biragi. Kazneni udarac dosuđen je pošto je VAR utvrdio da je neko od igrača Kaljarija igrao rukom u kaznenom prostoru.

Prethodno je Dušan Vlahović odbio da šutira penal, rekavši saigračima da ‘nije spreman’.

Napadali su domaći u nastavku, a na 2:0 povećao je Nikolas Gonsales u 42. minutu utakmice, posle odlične asistencije Rikarda Saponare.

Konačni rezultat postavio je Dušan Vlahović iz slobodnog udarca. Bio je to peti gol srpskog reprezentativca u Seriji A ove sezone.

Fiorentina je šesta na tabeli sa 15 bodova. Kaljari je na pretposlednjem 19. mestu sa šest.

Verona je na svom terenu savladala Lacio sa 4:1. Sva četiri gola za domaći tim postigao je Đovani Simeone.

Argentinski fudbaler je pogodio u 30. i 36. minutu za vođstvo od 2:0. Potom je Ćiro Imobile smanjio zaostatak Lacija u prvom minutu drugog poluvremena, posle asistencije Sergeja Milinković-Savića.

U 62. minutu je Simeone postigao svoj treći gol na utakmici. Konačni rezultat postavio je u drugom minutu sudijske nadoknade. U prethodnih sedam utakmica u Seriji A postigao je dva gola, sada ima ukupno šest.

Lacio je osmi na tabeli sa 14 bodova. Verona je na 11. mestu sa 11.