Het-trik nestvarnog Vlahovića!

Serie A 31. okt 202116:59 > 17:17 14 komentara
Gabriele Maltinti/Getty Images

Dušan Vlahović nastavlja da briljira u dresu Fiorentine. Reprezentativac Srbije postigao je het-trik u pobedi „viole“ protiv Specije 3:0 u 11. golu Serije A.

Sjajni golgeter je stigao do osmog gola na 11 utakmica i trenutno zauzima drugo mesto na listi strelaca sa Đovanijem Simeoneom, članom Verone. Vodi špica Lacija Ćiro Imobile, koji je devet puta zatresao mreže rivala.

povezane vesti

Seriju u Firenci, Dušan je otvorio u 44. minutu. Jedan igrač Specije je igrao rukom u šesnaestercu igrao rukom, sudija posle konsultacija sa VAR-om pokazao na penal, koji je Vlahović pretvorio u gol.

SofaScore

Na 2:0 povisio je u 62. minutu kada je krunisao sjajnu timsku akciju i dodavanje Odriozole. Tačku na još jedno nestvarno izdanje stavio je u 74. minutu kada je iskoristio asistenciju iskusnog Kaljehona. Ceo meč za Fiorentinu odigrao je na mestu štopera i Nikola Milenković.

U senci Vlahovića odigrala su se dva preostala meča u popodnevnom terminu. Iznenađenje je napravio Empoli pobedom protiv Sasuola na gostovanju 2:1. Sasuolo za koji nije igrao povređeni Đuričić poveo je protiv Empolija autogolom Tonelija u finišu prvog poluvremena. Ipak zahvaljujući Pinamontiju, Empoli je izjednačio u 83. minutu, a tri boda u trećem minutu nadoknade doneo im je Zurkovski.

Meč između Đenove i Venecije okonačn je 0:0. Uprkos velikoj inicijativi, Đenovljani nisu uspeli da probiju bunker Venecije.

Na tabeli Fiorentina je trenutno sedma sa 18 bodova. Empoli je deseti sa 15, dok je Empoli 12. sa 14 poena. Venecija sa devet i Đenova i Specija sa osam su na pozicijama 16, 17 i 18.