Ilić i Lazović naneli prvi poraz Murinju, Laciju samo bod

Serie A 19. sep. 202120:03
verona, Ivan Ilić, Darko Lazović
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Verona naneli su prvi poraz Romu u prvenstvu Italije, Ekipa iz grada ljubavi je na svom terenu savladala Rimljane 3:2, a jedan od najistaknutijih bio je srpski internacionalac Ivan Ilić.

Ekipa Žozea Murinja povela je u 36. minutu golom Pelegrinija, ali je Verona preko Baraka u 49. i Kaprarija u 54. minutu preokrenula na 2:1.

Dvadesetogodišnji Ilić, koji je letos iz Mančester Sitija za 7.5 miliona evra iz Mančester Sitija došao u Veronu, autogolom u 58. minutu doneo je izjednačenje gostima, međutim pet minuta kasnije Faraoni je po treći put matirao Ruija Patrisija i doneo velika tri boda svom timu.

Ilić je odigrao svih 90 minuta, dok je Darko Lazović na terenu bio do 82. minuta.

Lacio na Olimpiku nije uspeo da savlada Kaljari – 2:2, a do boda je došao pogotkom Karaldija u 83. minutu.

Ekipa iz Rima povela je u poslednjim trenucima prvog poluvremena golom Imobilea na asistenciju Sergeja Milinković-Savića, međutim, gosti sa Sardinije su sjajno počeli drugi deo meča.

Žoao Pedro je ekspresno, tek što je počelo drugo poluvreme, izjednačio, a Balde je u 62. minutu preokrenuo rezultat i doneo prednost Kaljariju.

Mauricio Sari je odgovorio sa tri izmene, a upravo je čovek koji je u 65. minutu zamenio Lukasa Leivu prvim pogotkom u sezoni obezbedio dob Laciju.

Milinković-Savić je odigrao ceo meč, a gosti su meč završili sa desetoricom jer je u nadoknadi isključen Zapa.

Rimljani u sledećem kolu gostuju Torinu, a Kaljari će prvi trijumf u sezoni pokušati da ostvari na svom terenu protiv Empolija.