Iličić dao dva gola, pa promašio iz penala, Bolonji samo bod

Serie A 17. okt. 202116:50 > 17:10
Emilio Andreoli/Getty Images

Fudbaleri Atalante ostvarili su pobedu na gostivanju Empoliju od 4:1 u osmom kolu italijanske Serije A. Bolonja je sa igračem više osvojila samo bod protiv Udinezea 1:1.

Atalanta je ostvarila četvrti trijumf u sezoni pošto je bila ubedljiva protiv Empolija. Već u 11. minutu su gosti poveli golom Josipa Iličića. Isti igrač je povećao na 2:0 u 26. minutu.

Nisu se predavili domaći. Federiko di Frančesko je postigao gol za Empoli u 30. minutu. Sudija je odlučio da proveri da li je pogotku prethodio ofsajd. Uz pomoć VAR je utvrdio da je sve bilo kako treba, pa su domaći počeli da se raduju.

Ipak, stvari se nisu dobro odvijale po Empoli u nastavku. Matija Viti je u 49. minutu pokušao da izbije loptu posle centaršuta, ali ju je poslao u svoj gol i Atalanta je povela 3:1.

Imali su gosti priliku da dodatno povećaju prednost u 67. minutu, kada je dosuđen penal posle oštrog starta Filipa Bandinelija. Ipak, Iličić je propustio priliku da ostvari het-trik, pošto je loptu sa bele tačke poslao iznad prečke.

Konačni rezultat postavio je Duvan Zapata u 90. minutu utakmice.

Atalanta je šesta na tabeli sa 14 bodova, osam manje od vodećeg Milana. Empoli je posle drugog vezanog poraza na 11. mestu sa devet bodova.

Udineze i Bolonja su podelili bodove – meč u Udinama završen je rezultatom 1:1.

Ekipa Siniše Mihajlovića je imala igrača više od 38. minuta, kada je zbog drugog žutog kartona isključen Roberto Perejra. Gosti su onda do prednosti došli u 67. minutu, kada se u strelce upisao Musa Barou.

Ipak, Udineze se izborio za bod. U 82. minutu za izjednačenje je pogodio Beto.

Bolonja je osma na tabeli sa 12 bodova, Udineze zauzima 10. mesto sa devet.

Bez pobednika je završen i duel između Đenove i Sasuola 2:2, a VAR je poništio po jedan pogodak oba tima.

Silovito je počeo Sasuolo, pa je Đanluka Skamaka pogodio već u 10. minutu. Taj pogodak je poništen, zbog prethodnog ofsajda. Ipak, isti igrač se u strelce upisao samo sedam minuta kasnije, kada je doveo goste u vođstvo. U 20. minutu je Skamaka udvostručio prednost svog tima.

Ipak, Đenova je samnjila zaostatak u 27. minutu, golom Matije Destra. Poslao je još jednom loptu u mrežu u 34. minutu, ali je taj gol poništen zbog ofsajda. Izjednačenje i bod domaćima doneo je Johan Vaskes u 90. minutu.

Sasuolo je 14. na tabeli sa osam bodova- Đenova je na 17. poziciji sa šest.