Imobile opet ispred Vlahovića, Lacio siguran protiv Bolonje

Serie A 12. feb 202217:00 > 17:10 0 komentara
Ćiro Imobile, Sergej Milinković-Savić
Tano Pecoraro/LaPresse via AP via Guliver

Fudbaleri Lacija sa 3:0 su savladali Bolonju na svom terenu u meču 25. kola italijanske Serije A.

Rimljani su poveli već u 13. minutu. Ćiro Imobile je bio precizan sa bele tačke. Penal je dosuđen posle prekršaja koji je napravio Adama Soumaoro.

Bio je to njegov 19. pogodak u Seriji A ove sezone, čime se ponovo osamio na vrhu liste strelaca ispred Dušana Vlahovića, koji ima 18.

Nekoliko šansi imali su igrači oba tima u nastavku, ali se rezultat nije menjao.

Sve do 53. minuta kada je prednost Lacija povećao Matija Zakanji. Samo deset minuta kasnije je isti igrač sjajnim udarcem pogodio za 3:0.

Tim rezultatom je okončan meč.

Za domaći tim je Sergej Milinković-Savić igrao do 82. minuta, kada ga je na terenu zamenio Toma Bašić.

Lacio je šesti na tabeli sa 42 boda. Ekipa Siniše Mihajlovića je na 13. mestu sa 28.