Insinje srušio Krotone

Serie A 6. dec. 202020:211 komentar
REUTERS/Ciro De Luca

Lorenco Insinje, kapiten Napolija, bio je najzapaženiji akter meča u kojem je njegov tim na gostovanju savladao Krotone 4:0. Prvo je pogodio u 31. minutu na asistenciju Zijelinskog, a onda je i sam dodao Lozanu, koji je povisio na nedostižnih 2:0.

Do vođstva tima iz Napulja viđena je ravnopravna igra, a najveću šansu propustio je špic Napolitanaca Petanja, kada mu je golman Kordaz zaustavio šut u situaciju jedan na jedan. Pri rezultatu 1:0, najveću šansu za domaće propustio je Miloš Vulić, nekadašnji igrač Crvene zvezde, koji je u igru ušao u 36. minutu.

Sve je praktično bilo poznato u 50. minut kada je crveni karton u redovima Krotonea dobio Petrićone. U nastavku je Lozano povisio na 2:0, treći gol postigao je Deme u 77. minutu posle pasa Mertensa, dok je posle još jedne asistencije Belgijanca pogodio i Petanja.

Napoli se probio na treće mesto sa 20 bodova, tri manje od vodećeg Milana, dok je Krotone na dnu tabele sa samo dva boda iz deset odiganih mečeva.