Serie A 23. jan 202217:04 > 17:13 0 komentara
Lorenco Insinje
Jonathan Moscrop / Sportimage(Credit Image: © Jonathan Moscrop/CSM via ZUMA Wire) (Cal Sport Media via AP Images) via Guliver

U nedelju od 16 časova na programu su bila tri meča u okviru 23. kola italijanske Serije A – Napoli je ubedljivo pobedio Salernitanu u lokalnom derbiju, Specija je minimalcem savladala Sampdoriju, a bodove su podelili Torino i Sasuolo.

Napoli je protiv Salernitane slavio rezultatom 4:1 (2:1) i došao do treće pobede zaredom u prvenstvu. Sada su drugi na tabeli sa četiri boda manje od Intera.

Serija A:

Strelci za domaće bili su Žuan Žezus u 17, Dris Mertens iz penala u 45+3, Amir Rahmani u 47. i rezervista Lorenco Insinje u 53. minutu, takođe iz penala. Bio je to 115. gol u Insinjeovoj karijeri u dresu Napolija – on se na taj način izjednačio na trećem mestu liste strelaca kluba iz Kampanje sa legendarnim Dijegom Maradonom. Više golova za Napoli postigli su samo Mertens i Marek Hamšik.

Jedini gol za poraženi sastav postigao je Federiko Bonacoli u 33. minutu, a Frederik Veselji dobio je drugi žuti karton u 51. minutu, pa su gosti četrdesetak minuta igrali sa desetoricom.

U narednom kolu izabranike Lućana Spaletija očekuje gostovanje Veneciji, dok će „fenjeraš“ Salernitana igrati kod kuće protiv Specije.

Torino je na svom „Olimpijskom stadionu“ remizirao 1:1 (1:0) sa Sasuolom, a tim Ivana Jurića ima za čime da žali. Vodili su „Bikovi“ od 16. minuta pogotkom Paragvajca Antonija Sanabrije. Međutim, bod gostima doneo je Đakomo Raspadori u 88. minutu.

U domaćem timu čitav meč odigrali su srpski golman Vanja Milinković-Savić i vezista Saša Lukić, dok u redovima Sasuola zbog povrede nije bilo Filipa Đuričića.

Specija je na domaćem terenu savladala Sampdoriju 1:0 (0:0), a jedini pogodak za ekipu Tijaga Mote bio je Danijele Verde u 69. minutu. Specija „beži“ sa dna tabele – bila im je ovo četvrta pobeda u poslednjih pet mečeva i sada su 14. sa 25 bodova.