Inter bez milosti, Krotone na putu za Seriju B

Marco Luzzani/Getty Images

Inter je lako savladao Đenovu 3:0 u 24. kolu i još više učvrstio svoju prednost na čelu Serije A. Sada ima sedam bodova prednosti i meč više u odnosu na gradskog rivala Milana i deset poena viška ispred Juventusa.

„Nero-azuri“ su Đenovu načeli već u prvom minutu. Pogotak je režirao ubojiti napadački tandem. Martinez je asistirao, a mrežu je pogodio Lukaku. Do kraja poluvremena mogao je Inter da uveća prednost preko Darmijana i Barele, ali su na odmor otišli sa minimalnom prednošću.

povezane vesti

Sve dileme oko pobednika rešio je Darmijan u 70. minutu kada je izbio sam ispred golmana i plasirao loptu u mrežu. Konačan skor postavio je  rezervista Aleksis  Sančez, koji je natrčao na odbijenu loptu i glavom je poslao u gol.

U duelu Udinezea i Fiorentine sve je mirisalo na remi. Do 88 minuta je bilo 0:0. Međutim, onda je na scenu stupio Nestorovski i golom doneo tri boda domaćinu. Za Fiorentinu su ceo meč odigrali reprezentativci Srbije Vlahović i Milenković.

U derbiju začelja Kaljari je u četiri minuta drugog dela srušio domaći Krotone. Precizni za tim sa Sardinije bili su Pavoleti u 56. i Žoao Pedro u 60. minutu. Miloš Vulić je igrao 20 minuta za Krotone, kada je izašao zbog povrede. Krotone je poslednji na tabeli sa samo 12 bodova, dok je Kaljari sada ima 18 poena i samo dva boda minusa u odnosu na Torino, koji je u bezbednoj zoni na 17. mestu.