Inter bez pobede u Speciji, preokret Juventusa

Serie A 21. apr. 202122:47
Tullio M. Puglia/Getty Images

Odigrano je još šest susreta 32. kola Serije A. Lider Inter ni u drugom vezanom meču nije uspeo da pobedi, pošto je u gostima protiv Specije igrao samo 1:1, dok je Juventus zabeležio veoma bitan trijumf protiv Parme.

Srećom po ekipu Antonija Kontea razlika je ranije napravljena, pa ovaj remi neće preterano boleti. Mada, ipak je drugi vezani i pošto je ostalo još šest kola i 18 bodova je u igri svesni su neroazuri da je rano za opuštanje.

Ono što može da ih raduje je to da su i u ovom meču pokazali karakter i da su se vratili posle primljenog gola. Domaćin je došao u vođstvo golom Farijasa u 12. minutu. Izjednačio je Ivan Perišić u 39. minutu. Ispostavilo se da je to konačan rezultat i sa ovim bodom Inter ima 76 bodova, 10 više od prvog pratioca Milana, dok je Specija 15. sa 33 boda, pet više od zone ispadanja.

Juventus je zabeležio izuzetno bitnu pobedu u pohodu na učešće u Ligi šampiona naredne sezone. Iako je Parma povela u Torinu golom Brugmana, Stara dama je preokrenula golovima Aleksa Sandra u 43. i 47. minutu. Konačnih 3:1 postavio je asistent kod prvog gola De Liht, a njemu je asistirao Kvadrado, koji je namestio drugi gol na meču. Bjanko neri su sada treći sa 65 bodova, samo jednim manje od Milana i 11 od Intera, a pet više od petoplasiranog Napolija, koji ima meč manje. Parma je 19. pretposlednja sa 20 bodova, čak 11 manje od Beneventa koji je prvi iznad crte.

Ostali rezultati: Bolonja – Torino 1:1, Krotone – Sampdorija 0:1, Đenova – Benevento 2:2, Udineze – Kaljari 0:1.