Ronaldo sa dva gola srušio Inter na Meaci

Serie A 2. feb 202122:44 > 22:452 komentara
Kristijano Ronaldo
Reuters/Massimo Pinca

Torinski Juventus ostvario je pobedu u prvom susretu polufinala Kupa Italije protiv Intera u gostima 2:1 i tako napravio veliki korak ka plasmanu u finale.

Antonio Konte svesno je odlučio da povuče ekipu iza lopte i pokuša da ugrozi velikog rivala iz kontranapada. To opredeljenje je dalo rezultat jer je domaćin već u devetom minutu iz takve situacije poveo preko Lautara Martinesa.

Ipak, Juventus nije gubio glavu i bio je mnogo bolji nego u prvenstvenom duelu. U 26. minutu Kvadrado je iznudio prekršaj Ešlija Janga u šesnaestercu za penal, koji je iskoristio Kristijano Ronaldo. Samo devet minuta kasnije Portugalac je iskoristio kardinalnu grešku Bastonija i Samira Handanovića i postigao drugi gol za potpuni preokret.

Iako je Inter imao nekoliko odličnih prilika u drugom delu, promena više nije bilo i Juventus sa velikim kapitalom dočekuje revanš koji će se igrati naredne nedelje u Torinu.

Tok meča:

Juventus je krenuo ofanzivnije, ali bez većih prilika. Sa druge strane, domaćin se postavio iza lopte i vrebao je iz kontranapada, a jedan takav su odlično odradili u devetom minutu. Aleksis Sančes je osvojio loptu, potom je ona došla do Barele, koji je lepo uposlio Lautara Martinesa, a on iz praktično neposredne blizine šutirao u Bufona, kome se lopta otkotrljala ispod tela pravo u mrežu za vođstvo Intera 1:0.

Juventus je ipak uzvratio i to najviše zahvaljujući gluposti Ešlija Janga. Engleski internacionalac je vukao Kvadrada u šesnaestercu i iako je centaršut bio loš, Kolumbijac je pao i posle konsultacija sa VAR sudija Kalvareze dosudio je najstrožu kaznu. Precizan sa bele tačke u 26. minutu bio je Kristijano Ronaldo i doneo izjednačenje.

Inter je preko Škrinijara imao odličnu šansu za novo vođstvo. Ali do drugog gola došao je Juventus. U 35. minutu nesporazum Bastonija i Handanovića, a mladi defanzivac je praktično poklonio Kristijanu Ronaldu loptu, koji je iskoristio taj poklon i zatresao praznu mrežu usled izletanja Handanovića za potpuni preokret i 2:1.

Poluvreme. Iako je Inter poveo posle odličnog kontranapada Juventus je bolju igru krunisao sa dva pogotka Kristijana Ronalda za preokret i vođstvo 2:1.

Prvi ozbiljniji pokušaj u drugom poluvremenu imao je Inter preko Ešlija Janga. Međutim, prvu veću priliku imao je Juventus u 55. minutu preko Bernadeskija, ali je Samir Handanović izuzetno reagovao i ostalo je 2:1 za goste.

Već u narednom napadu Inter je propustio najbolju moguću priliku. Betankur je izgubio loptu ispred šesnaesterca, ona je došla do Aleksisa Sančesa, koji je šutirao po zemlji sa nekih 15 metara, lopta je prošla ispod Bufona, ali ju je na samoj gol liniji zaustavio Demiral i izbacio u korner.

Novu veliku priliku imao je Inter. U 69. minutu ponovo je dar mar napravio Aleksis Sančes, uposlio samog Darmijana, koji je bio neometen sa sedam metara, ali je fantastično odbranio Đanluiđi Bufon.