Eriksen odlučio milanski derbi za 1/2 finale Kupa

Serie A 26. jan. 202122:48 > 23:285 komentara
Emilio Andreoli/Getty Images

Inter je prvi polufinalista Kupa Italije, pošto je u četvrtfinalu savladao gradskog rivala Milan 2:1 efektnim golom Kristijana Eriksena.

Danac je ušao u igru u finišu meča, ali nije dozvolio da njegovo prisustvo prođe neopaženo. Već je u osmom minutu nadoknade postigao sjajan gol iz slobodnog udarca i doneo Interu veliku pobedu.

Ipak, verovatno ključni momenat meča, izuzetno napetog, bio je drugi žuti karton Zlatanu Ibrahimoviću u 58. minutu. Prvi je dobio zbog žestokog sukoba sa Romeluom Lukakuom u finišu poluvremena, a drugi zbog neopreznog starta sa leđa nad Aleksandrom Kolarovom. Pre toga u 31. minutu Ibra je postigao vodeći gol za Milan, a Lukaku je u 70. minutu sa bele tačke doneo poravnanje.

Briljirao je rumunski golman Tatarušanu, koji je učinio sve da odvede meč u produžetak, ali to nije dozvolio Eriksen i predivnim golom odlučio pobednika. Inter će se u polufinalu sastati sa pobednikom meča Juventus – SPAL.

Tok meča:

Očekivano, oba tima su krenula sa ispitivanjem snaga. A veliki problem za Milan dogodio se već u 20. minutu kada se povredio Simon Kjer. Umesto njega ušao je najsvežije pojačanje iz Čelsija Tomori, kome su ovo prvi minuti u dresu rosonera.

Prve velike prilike imao je Inter. I to maltene u istom napadu. Prvo je Romelu Lukaku u 25. minutu opasno šutirao, ali je Tatarašanu nogom odbranio taj udarac, a posle se našao jedan na jedan sa Perišićem i ponovo izašao kao pobednik.

Ipak, usledila je kazna. Prvu ozbiljniju situaciju na polovini Intera inicirao je sjajnim prodorom Teo Ernahdes. Iznudio je prekršaj, a posle tog prekida lopta je došla do Zlatana Ibrahimovića, koji je pokazao kakav je majstor i o stativu plasirao loptu u gol pored nemoćnog Handanovića za vođstvo od 31. minuta.

Tim rezultatom otišlo se na poluvreme, čiji je završetak protekao u žestokom, verbalnom okršaju Ibrahimovića i Lukakua, u kojem su pale i teške reči.

Zlatan Ibrahimović
REUTERS/Daniele Mascolo

Očekivano Inter je znatno ofanzivnije krenuo u drugom poluvremenu, na šta je uticao i ulazak Hakimija u igru već na poluvremenu. Međutim, ronsoneri i dalje ljubomorno čuvaju minimalni kapital.

Ipak, u 59. minutu velika nevolja za rosonere. Zlatan Ibrahimović je sa leđa oborio Aleksandra Kolarova i dobio drugi žuti karton (prvi zaradio u koškanju sa Lukakuom), zbog čega je morao da napusti igru. Pioli je odmah reagovao i uveo Anta Rebića umesto Braima Dijasa.

Prednost igrača više Inter je ipak materijalizovao. U 70. minutu Barela je iznudio penal, koji isprva nije dosudio Valeri, ali jeste uz asistenciju VAR, a Lukaku je bio precizan sa bele tačke za 1:1. Od tada Inter je napao iz sve snage, da u 90 minuta završi utakmicu. Sjajne šanse imali su Lautaro Martines i Romelu Lukaku. Ali oba puta između njih i slavlja bio je Tatarašanu, pošto je rumunski golman bio zaista sjajan u te dve, kao i u mnogo drugih situacija na meču.

I taman kada je delovalo da će meč otići u produžetak Kristijan Eriksen je pokazao kakav je majstor i iz slobodnog udarca prefinjenim udarcem prebacio živi zid i plasirao loptu u mrežu pored nemoćnog Tatarušanua.