Inter naneo prvi poraz Napoliju

Serie A 21. nov 202120:03 > 20:04 0 komentara
Marco Luzzani/Getty Images

Posle Milana, pao je i Napoli. U derbiju kola Serije A Napolitanci su poraženi u Milanu od aktuelnog šampiona Intera rezultatom 3:2.

Nije meč mogao bolje da počne za tim sa juga Italije. Poveli su na stadionu San Siro u 17. minutu golom Poljaka Zijelinskog na dodavanje Insinjea.

povezane vesti

Nije to poremetilo ekipu Intera. Izjednačili su samo osam minuta kasnije. Kulibali je igrao rukom u šesnaestercu, a sudija je posle konsultacija sa VAR-om pokazao na belu tačku. Precizan je bio Čalhanoglu.

Potpuni preokret donosi Ivan Perišić, koji je odlično ispratio korner i glavom je savladao Ospinu u 44. minutu. Sa rezultatom 2:1 se otišlo na odmor.

Posle pet utakmica pauze u listu strelaca se u 66. minutu upisao i Lautaro Martinez za vođstvo od 3:1 za “nero-azuro”. Neizvesnot u meč vraća Dris Mertnes golom u 78. minutu. Napoli je prišao na gol minusa.

Do kraja su žestoko napadali Napolitanci, a najbolju šansu imali su preko Marija Ruija, ali je njegov udarac u prvom minutu nadoknade zaustavio Samir Handanović.

Na tabeli I dalje vode Napoli i Milan sa 32 boda. Inter je sada prišao na četiri boda i na trećoj poziciji ima 28 poena.