Inter poslao jasnu poruku, gol Đuričića u srpskom derbiju

Serie A 21. avg 202120:33 0 komentara
Inter Simone Inzagi
REUTERS/Daniele Mascolo

Počela je nova sezona Serije A. Aktuelni šampion Inter i pored brojnih promena u kadru pokazao je da će i ove sezone biti ozbiljan kandidat pošto je veoma lako na premijeri savladao Đenovu 4:0. Sasuolo je kao gost savladao Veronu 3:1 uz odličnu partiju Filipa Đuričića.

Neroazuri odigrali su fantastično na trenerskom debiju Simonea Inzagija u takmičarskoj utakmici. Posebno su bili impresivni u prvih 15 minuta, kada su poveli 2:0. Najzaslužniji za to vođstvo bio je jedan od novih igrača Hakan Čalhanolu, koji je došao iz gradskog rivala Milana. Prvo je u devetom minutu asistirao Milanu Šrkinijaru, a pet minuta kasnije i sam se upisao u strelce, posle asistencije još jednog novog igrača Edina Džeka.

Već tada je bilo jasno da tri boda ostaju u Milanu, a do poluvremena gol je postigao Ivan Perišić, ali on je poništen zbog ofsajda posle asistencije VAR. Na 3:0 povisio je Vidal u 74. minutu a konačnih 4:0 postavio je Edin Džeko.

Verona je počela život bez Igora Jurića i to porazom. Na Bentegodiju slavio je Sasuolo, za koji je sjajnu partiju odigrao Filip Đuričić. Prvo je asistirao u 32. minutu Raspadoriju, a potom se i sam upisao u strelce u 51. minutu za 0:2. Na 1:2 Smanjio je Zakanji iz penala, ali je pobedu Sasuolu trasirao Traore u 77. minutu. Konačnih 2:3 postavio je drugim golom Zakanji u 90. minutu posle asistencije Darka Lazovića. On je odigrao svih 90 minuta, dok je Ivan Ilić u 72. minutu ušao u igru. Na drugoj strani Đuričić je izašao iz igre u 84. minutu.

Sve u svemu selektor Orlova Dragan Stojković imao je šta da vidi od kandidata za nacionalni tim koji su ostavili solidan utisak na stadionu, na kojem je i on sam igrao u karijeri.