Inter u „derbiju Italije“ razbio Juventus

Serie A 17. jan 202122:42 > 23:02 1 komentar
Romelu Lukaku, Nikolo Barela, Inter
Marco Luzzani/Getty Images

Fudbaleri Intera u 18. kolu Serije A, u najvećem derbiju Italije, na Đuzepe Meaca stadionu pobedili su Juventus rezultatom 2:0.

Nero-azuri su bili mnogo bolji rival tokom većeg dela meča i prekinuli su seriju od sedam mečeva bez pobede protiv ‘Stare dame’ u prvenstvu.

Ekipa Antonija Kontea se sa 40 bodova na prvom mestu tabele, uz utakmicu više, izjednačila sa Milanom.

Aktuelni šampion je tek peti sa sedam bodova manje od velikana iz Milana.

Inter je poveo u 12. minutu pogotkom Artura Vidala. Čileanski reprezentativac bio je na pravom mestu posle odličnog centaršuta Nikola Barele i glavom je savladao Vojčeka Šćesnog.

Domaći su dominirali, do odlaska na odmor imali su još nekoliko dobrih šansi, ali se rezultat nije menjao.

Odnos na terenu nije se promenio ni u nastavku. Nero-aziri su u potpunosti kontrolisali dešavanja na terenu, a konačan rezultat postavio je odlični Barela. Igrao se 52. minut kada je Alesandro Bastoni upustio dubinsku loptu, a 23-godišnjak je iznenada sam izašao ispred Šćesnog i rutinski ga savladao.

Trener gostiju Andrea Pirlo je izmenama pokušao nešto da promeni u igri svog tima, ali trostruka izmena u 58. minutu kada su Ramzija, Rabioa i Frabota zamenili Kuluševski, Mekini i Bernardeski nije dala očekivali rezultat.

Inter u sledećem kolu gostuje Udinezeu, a Juventus dočekuje Bolonju srpskog trenera Siniše Mihajlovića koja u subotu protiv Verone (1:0) prekinula niz bez pobede.