Juve autogolovima pobedio Arsenal, remi Fiore, pobeda Sitija

Serie A Luka Jovic of ACF Fiorentina controls the ball during the Serie A match between ACF Fiorentina and SS Lazio at Stadio Artemio Franchi, Florence, Italy on 10 October 2022. Florence Florence Italy PUBLICATIONxNOTxINxFRA Copyright: x ACF Fiorentina v SS Lazio - Serie A Luka Jovic of ACF Fiorentina controls the ball during the Serie A match between ACF
Giuseppe Maffia via Guliver image

U očekivanju nastavka fudbalske sezone po završetku Svetskog prvenstva u Kataru, klubovi se pripremaju i igraju prijateljske mečeve...

Povezano

Naravno, najbolji timovi još uvek nisu kompletni. Nekima su igrači još uvek u Kataru, dok su pojedini reprezentativci dobili mini odmor kako bi se „resetovali“ nakon igranja na Mundijalu.

Na stadionu Emirejts u Londonu ekipa Arsenala ugostila je Juventus i izgubila sa 2:0. Oba pogotka bila su zapravo autogolovi. I to u završnici oba poluvremena. Prvo Granita Džake u 45+1. minutu, ondi i Roberta Holdinga u 90+1. minutu.

Za razliku od recimo Švajcarca Džake u timu Arsenala, za klub iz Torina nisu igrali srpski reprezentativci Dušan Vlahović i Filip Kostić.

Nije bilo ni Aleksandra Mitrovića u timu Fulama, koji je igrao nerešeno 1:1 sa vest Hemom. Poveo je Fulam golom Karlosa Vinisijusa u 42. minutu, izjednačio je Džarod Boven u 62. minutu.

Zato su Srbi igrali za Fiorentinu protiv Monaka – 1:1. Luka Jović od prvog minuta, Nikola Milenković i Aleksa Terzić u nastavku meča. Strelci Ranijeri u 14. za Fioru, Boadu u 60. za kneževe.

Na stadionu Akademija u Mančesteru prvak Engleske Siti ugostio je špansku Đironu i pobedio sa 2:0. Belgijanac Kevin de Brujne postigao je vodeći gol u petom  minutu, a onda asistirao Erlingu Holandu u 18. minutu.

U Sevilji su Betis i Inter igrali nerešeno 1:1. Oba pogotka pala su u finišu meča. Poveli su zeleno-beli preko Huanmija u 84, a samo minut kasnije gol za goste iz Milana postigao je Mateo Darmijan. U finišu meča za Inter je zaigrao i 17-godišnji sin Dejana Stankovića i omladinski reprezentativac Aleksandar Stanković.

Evo još rezultata: Njukasl – Rajo Valjekano 2:1, Napoli – Viljareal 2:3, Brentford – Volfsburg 2:2, Bajer Leverkuzen – Cirih 4:1, Union Berlin – St. Galen 4:1, Sasuolo – PSV 1:2, Lion – Sošo 1:1, Lans – Avr 3:0, Darmštat – Jang Bojs 2:0, Mec – Groningen 2:3…