Juve se provukao, Đuričić i Vlahović ušli s klupe

Serie A 25. apr 202222:54 > 22:59 0 komentara
Juventus
REUTERS/Daniele Mascolo via Guliver

Jedan meč 34. kola italijanske Serije A igrao se u ponedeljak – Juventus je kao gost savladao Sasuolo u Ređo Emiliji sa 2:1 (1:1) posle preokreta, a ključni pogodak za „Bjankonere“ postigao je Moize Ken u finišu utakmice.

Posle ove pobede „Stara dama“ je na 66 bodova, čak osam više od Rome i praktično je osigurala Ligu šampiona. Sasulo je doživeo treći poraz u poslednja četiri kola, deseti su sa 46 bodova.

Serija A:

Domaćin je poveo u 39. minutu preko 22-godišnjeg napadača Đakoma Raspadorija – asistirao mu je Domeniko Berardi. Bio je to Raspadorijev deseti gol u šampionatu.

Ipak, gosti uspevaju da izjednače do poluvremena lepim golom Paula Dibale – Argentinac je prihvatio dodavanje Denisa Zakarije i sjajnim udarcem poravnao rezultat.

Sasuolo je bio bolji rival, ali je na kraju ipak tim Masimilijana Alegrija odneo sva tri boda – u 88. minutu Moize Ken je prihvatio pas Aleša Sandra i spretno reagovao u šesnaestercu Sasuola za 2:1.

Srpski reprezentativci bili su rezerve – Dušan Vlahović je za pobednika u igru ušao u 55. minutu, a Đuričić je u 79. pojačao zeleno-crne.

U narednom kolu Juventus u nedelju prvog maja dočekuje Veneciju, a Sasulo će na stadionu „Dijego Armando Maradona“ gostovati Napoliju dan ranije.