Juve spasao bod u Torinu protiv Napolija

Serie A 6. jan 202222:46 0 komentara
Dris Mertens
REUTERS/Massimo Pinca

U derbiju 20. kola Serije A u Torinu nije bilo pobednika između Juventusa i Napolija, pošto je meč završen 1:1.

Jeste Juventus stabilizovao formu, ali se pokazalo da je kvalitet ovog tima veoma upitan, kada je borba za Ligu šampiona u pitanju. Napoli je došao u Torino osokoljen sa željom da odnese sva tri boda. Dobro mu je krenulo pošto je poveo u 23. minutu preko Drisa Mertensa.

Ipak, Bjankoneri su uspeli da izjednače. U 54. minutu mrežu Napolitanaca zatresao je Federiko Kjeza. Bilo je od tada šansi na obe strane, ali na kraju promene rezultata nije bilo.

Napoli je ostao treći, ima 40 bodova, ali se zaostatak za drugoplasiranim Milanom povećao na pet bodova, dok lider Inter beži šest, ali ima i utakmicu manje. Juventus je peti sa 35 bodova, tri manje od četvrtoplasirane Atalante, ali uz meč više.