
Ekipa Juventusa pobedila je Lacio 1:0 u četvrtfinalu Kupa Italije. Bio je to meč u kom je Dušan Vlahović prvi put bio starter za "staru damu" još od oktobra meseca kada se povredio. Po povratku sa Svetskog prvenstvu srpski špic je bio u oporavku, a tek sada je započeo jedan meč za torinski klub.
Jedini strelac na ovom meču bio je brazilski defanzivac Bremer. On je dao gol u 44. minutu na asistenciju Filipa Kostića koji je baš kao i Dušan Vlahović igrao od početka. Filip je imao centaršut sa desne strane koji je pogodio tačno u glavu Bremera i ovaj je dao svoj drugi gol u dresu Juvea.
Šre tog gola je bilo nekoliko prilika na obe strane. Filip Kostić je propustio svoju kada je u 16. minutu natrčao na jednu loptu ali je njegov šut odbranio Luis Maksimiano.
#CopaItalia | ¡Gol de Juventus, Bremer! pic.twitter.com/2FTMo5yUip
— En el VAR (@EnElVar) February 2, 2023
U drugom poluvremenu nije bilo mnogo šansi. Vlahović je izašao u 63. minutu kada je ušao Moize Ken i on je čak i imao dobru šansu u 70. minutu. Malo je falilo da taj promašaj kazni Adam Marušić, ali je njegov šut sa ivice kaznenog proleteo tik pored stative.
Sergej Milinković Savić je u ovom meču ušao tek u 59. minutu.
Juve se ovako pridružio Interu Kremonezeu i Fiorentini koji su u polufinalu Kupa. Juve će baš sa Interom igrati za finale.