Juventus i Inter dobili rivale u Kupu Italije

Serie A 19. okt 202223:03 0 komentara
Parma
xLucaxAmedeoxBizzarrix xipa-agencx xLivexMediax 0 via Guliver

Tri utakmice šesnaestine finala Kupa Italije igrale su se u sredu – Specija je eliminisala Brešu, Parma Bari, a u duelu Udinezea i Monce na „Dačija areni“ dalje su prošli gosti posle preokreta.

Specija je rezultatom 3:1 (1:0) bila bolja kod kuće od Breše, a dvostruki strelac za pobednika bio je slovenački napadač prikladnog imena David Strelec. Golove za tim Luke Gotija postigao je u 20. i 86. minutu, a treći pogodak postigao je Verde u 55.

Kopa Italija:

Poraz Breše ublažio je Moreo u 90+3. minutu U narednom kolu Speciju čeka težak protivnik – u pitanju Atalanta.

Parma je na svom stadionu „Enio Tardini“ eliminisala Bari rezultatom 1:0 (1:0), a jedini gol za plavo-žute postigao je Poljak Adrijan Benedičak u 29. minutu.

U narednoj rundi Parmu čeka Inter, branilac trofeja osvojenog prošle sezone u finalu protiv Juventusa.

Monca je kao gost pobedila Udineze sa 3:2 (0:1) i u narednoj rundi igraće protiv favorizovanog Juventusa.

Vodila je Monca preko Valotija, koji je postigao gol u 45. minutu, a u nastavku Udineze preokreće preko dvostrukog strelca Pereza, koji je pogodio u 49. i 68. minutu. Međutim, tada se mogao videti drugi preokret – Molina u 70. i Petanja u 72. minutu donose Monci plasman među najboljih 16 timova takmičenja.

Drugo poluvreme u poraženom sastavu odigrao je potencijalni srpski reprezentativac Lazar Samardžić – momak iz Berlina zamenio je iskusnog vezistu iz BiH Mata Jajala.