Coppa Italia: Nula u Torinu, Juve u finalu

Serie A 9. feb 202122:30 > 10. feb 2021 14:04 6 komentara
Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Prvi finalista Kupa Italije je Juventus. Posle pobede na Đuzepe Meaci 2:1 Stara dama je na svom terenu odigrala bez golova protiv Intera i plasirala se u borbu za trofej

Milanski tim nalazio se u veoma nepovoljnoj situaciji, pošto mu je za prolaz u finale bilo potrebno da pobedi u gostima, na terenu na kojem nije slavio skoro devet godina. Pride, trebalo mu je da postigne najmanje dva gola.

Na kraju mreže se nisu tresle, što je apsolutno odgovaralo Juventusu, ali daleko od toga da nije bilo šansi. Prvih pola sata pripalo je Interu, koji je propustio bar tri lepe šanse za gol. Ipak, u finišu prvog dela šou je preuzeo Kristijano Ronaldo, koji je imao tri prilike, ali u sva tri navrata bio je blokiran.

Ipak, upravo je Ronaldo propustio najbolju priliku, ali sjajno je u situaciji jedan na jedan intervenisao Handanović. Inter je napadao do kraja utakmice, ali bez rezultata i plasmana u finale.

U borbi za trofej Juventus će se sastati sa pobednikom drugog polufinalnog duela Napoli – Atalanta. U prvom meču u Napulju bilo je 0:0.

Tok meča:

Juventus je uzeo loptu od samog starta, ali bez preterane ambicije da reskira. Što je i logično s obzirom da ima rezultat. Sa druge strane Inter se odlučio, kao i u prvom meču, da vreba iz kontre, ali i da Eriksen brzim proigravanjima stvara šanse. Jedna takva došla je za Inter u 11. minutu, kada je na krilo izbačen Hakimi, koji je odlično loptu vratio u šesnaesterac, ali se Lautaro Martines spetljao, pao i nije uspeo da šutira. Neroazuri su tražili penal, ali videlo se da je Martines samog sebe sapleo.

Definitivno je Inter opasniji, iako Juvetnus više drži loptu u posedu. Posebno Hakimi, koga je sjajno bacio u prazan prostor Lukaku u 25. minutu. Hakimi je odlično prodro do samog šesnaesterca i naterao Aleksa Sandra da ga faulira gotovo na liniji kaznenog prostora. Dobio je Brazilac žuti karton, a Kristijan Eriksen je odlično centrirao, pogodio Lukakua u telo, ali je lopta sa pet metara otišla pored gola.

Nedugo zatim Inter je propustio novu veliku priliku. Posle šuta Eriksena i odbitka Martines je praktično imao praznu mrežu, ali je jako loše šutirao i ostalo je 0:0. Inter definitivno bolji, ali bez rezultata.

U finišu prvog dela konačno je i Ronaldo pokazao da je na utakmici. Imao je tri izgledne situacije, u prvoj ga je sjajno blokirao De Fraj, u drugoj je Handanović intervenisao na prvoj stativi, a u trećoj ga je blokirao Bastoni.

Prvo poluvreme je završeno bez golova, mada u prvom redu Inter ima za čim da žali. Ali i Juventus, prvenstveno Kristijano Ronaldo imao je nekoliko izglednih prilika.

Kao i u većem delu prvog dela i u drugom poluvremenu Inter je preuzeo inicijativu i vršio dobar presing na zadnju liniju Juventusa, usled čega se često vraćala lopta Bufonu, koji je u par navrata nesigurno ispucao. Ali takva igra otvara i kontre, a jednu takvu u 59. minutu poveo je Bernadeski, dao Ronaldu da završava, ali je Portugalac iz izgledne pozicije šutirao preko gola.

U 65. minutu najbolju šansu na utakmici imao je Ronaldo. Lautaro Martines je pogrešio ispred gola svog tima, lopta je došla do Portugalca koji je ostao jedan an jedan protiv Handanovića, koji je sjajno intervenisao. Odmah potom u igru je ušao Aleksandar Kolarov umesto Bastonija.

Kolarovi u Sensi su uneli dosta živosti u igru gostiju, koji su sve jače i žešće napadali, što je i logično jer su im potrebna dva gola. Međutim, falio je završni udarac.