Juventus predao krunu? Benevento šokirao „Staru damu“

Serie A 21. mar 202116:55 > 17:05
Adolfo Gajč, Benevento
REUTERS/Massimo Pinca

Fudbaleri Beneventa naparavili su veliko iznenađenje i u 28. kolu Serije A u Torinu su pobedili Juventus rezultatom 1:0.

Gol odluke postigao je argentinski internacionalac Alfredo Gajč u 69. minutu posle velike greške defanzivne linije „Stare dame“. Dvadesetdvogodišnji napadač koji je u januaru iz moskvskog CSKA došao na pozajmicu u Benevento upisao je drugi pogodak u petom meu u prvenstvu Italije.

Juventus je treći sa 55 bodova, vodeći Inter ima deset više, dok je Milan drugi sa 56.

Ekipi Andree Pirla imala je skoro 70 odsto posed lopte, 23 udarca ka protivničkom golu (devet u okvir), dok je Benevento jedini šut u okvir gola Vojćeka Šćesnog pretvorio u važnu pobedu u borbi za opstanak.

Crno-bele 3. aprila očekuje gradski derbi protiv Torina, a Benevetno na svom terenu igra sa Parmom.

Lacio je u gostima savladao Udineze 1:0, a tri boda Rimljanima doneo je crnogorski reprezentativac Adam Marušić pogotkom u 37. minutu na asistenciju Sergeja Milinkovića-Savića.

Lacio je zabeležio drugi uzastopni trijumf i sa 49 bodova trenutno je sedmi sa šest bodova manje od Atalante, koja je u zoni plasmana u Ligu šampiona.

Milinković-Savić je odigrao ceo meč za gostujući tim, koji u sledećem kolu dočekuje Speciju. Udineze gostu Atalanti.

Sampdorija je u Đenovi bila bolja od Torina 1:0 golom Antonija Kandreve u 25. minutu. Domaći tim je deseti sa 35 bodova, a Torino prvi iznad zone ispadanja sa 23 boda.

Srpski internacionalci u dresu gostujuće ekipe Saša Lukić i Vanja Milinkovi-Savić nisu ulazili u igru.