Kijeza i Remzi za slavlje Dame u Đenovi

Serie A 30. jan 202119:59 0 komentara
Serija A Juventus Federiko Kjeza
REUTERS/Massimo Pinca

Aktuelni šampion Juventus zabeležio je još jednu pobedu u Seriji A, pošto je u 20. kolu Serije A savladao Sampdoriju u gostima 2:0.

Nastavlja Juventus sa pobedama. Ovo im je peta pobeda u poslednjih šest kola i čak četvrta u poslednjih pet na gostovanjima. Očekivano bilo je teško, ali stvar je dosta olakšao Federiko Kijeza u 20. minutu, koji je asistenciju Alvara Morate pretvorio u vodeći gol.

Juventus je umešno čuvao prednost, Sampdoriji u prvom poluvremenu nije dozvolio šut u okvir gola. Nešto konkretniji Đenovljani bili su u drugom delu, ali nisu uspeli da zatresu mrežu ekipe Andree Pirla. Umesto toga Aron Remzi je u prvom minutu nadoknade duplirao prednost i obezbedio tri boda bjanko-nerima.

Stara dama se ovom pobedom popela na treće mesto sa 39 bodova, sedam manje od lidera Milana uz utakmicu manje. Sampdorija je 10. sa 26 bodova.