Kiks lošeg Milana, Kvaljarela i Samp odneli bod sa San Sira

Serie A 3. apr. 202114:31 > 14:33
Franck Kessie Kesi AC Milan Sampdorija
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana i Sampdorije igrali su nerešeno 1:1 u prvoj subotnjoj utakmici 29. kola Serije A.

Serija A

Rosoneri su već neko vreme u padu forme, ali su osvajali bodove u gostima. Pobedili su na poslednja tri meča na strani. Međutim, kao domaćini doživeli su čak četiri poraza na poslednjih sedam utakmica (Juventus 1:3, Torino 2:0, Atalanta 0:3, Krotone 4:0, Inter 0:3, Udineze 1:1, Napoli 0:1).

Zamalo da bude i peti poraz…

Sampdorija je mnogo bolje otvorila meč na San Siru, opasno pretila Donarumi, ali je golman Milana bio na visini zadatka. S druge strane, fudbaleri Rosonera nisu imali ideje u napadu. Ibrahimović je tražio penal u jednoj situaciji, ali je to bilo premalo od tima koji pretenduje na titulu.

Poklon za Kvaljarelu

Ništa se nije promenilo ni na startu drugog poluvremena. Igrači Milana kao da se zalutali na terenu, a onda su počeli i da greše. Teo Ernandez je u 57. minutu bukvalno poklonio loptu Fabiju Kvaljareli, a iskusni golgeter je rutinski lobovao Donarumu i doveo goste u vođstvo.

Samo minut kasnije nesmotrenost Portugalca Adrijena Silve, dobija drugi žuti katon i gosti ostaju sa deset igrača. Bio je to trenutak da izabranici Stefana Piolija preuzmu inicijativu, ali jalovo… Prvu pravu priliku imao je Ante Rebić tek u 83. minutu. I onda, konačno u 87. minutu, Jens Hauge se odlično snalazi i na asitenciju Kesija trese mrežu Sampdorije.

Drama je potrajala do 93. minutu kad Kesi iz dobre pozicije pogađa prečku, ali bilo je to kasno buđenje Rosonera… Ostalo je nerešeno 1:1.

Milan je sa 60 bodova drugi na tabeli iza gradskog rivala Intera, koji ima šest bodova više, ali čak dve utakmice manje odigrane. Na trećem i četvrtom mestu su Atalanta i Juventus sa po 55.