Kiks Milana protiv Kaljarija, velika borba za Ligu šampiona

Serie A 16. maj 202122:41 > 22:47 4 komentara
Marco Luzzani/Getty Images

Milan je igrao samo 0:0 protiv Kaljarija u pretposlednjem kolu Serije A, ali je i dalje na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Roso-neri su bili dominantan tim na terenu, ali to nisu uspevali da materijalizuju. U prvom poluvremenu su uputili sedam šuteva ka mreži rivala sa Sardinije. Međutim, nijedan nije bio precizan.

U nastavku je Milan imao veći posed, ali je i Kaljari počeo da prati. Odlične šanse propustili su Pavoleti i Godin. Domaćini na drugoj strani nisu imali neke ozbilnije prilike. Meč je na kraju okončan najnepopularnijim rezultatom.

Milan je na trećem mestu sa 76 bodova, koliko ima i Napoli na četvrtoj poziciji. Bod manje ima Juventus. U poslednjem kolu ih očekuje težak posao protiv drugoplasirane Atalante i ovaj kiks bi mogao skupo da ih košta.

Kaljari je na 16. mestu sa 37 bodova i zahvaljući sjajnim partijama u finišu, izborio je opstanak u elitnom rangu.